سوغاتی دردسرساز باجناق

به گزارش دابی بلاگ، تهران (پانا) - شمش های سوغاتی که مرد میانسال برای باجناقش آورده بود انگیزه ای شد تا او نقشه فروش آنها را طراحی کند اما خیلی زود تقلبی بودن آنها لو رفت و دستگیر شد.

سوغاتی دردسرساز باجناق

به گزارش ایران، نهم آذر مرد طلافروشی به کلانتری 124 قلهک رفت و گفت: چند روز قبل مردی 45 ساله به مغازه طلا فروشی ام آمد و 4 قطعه شمش طلا 24 عیار یک اونسی را فروخت. اما بعد از عیارسنجی آنها متوجه تقلبی بودن شمش ها شدم. از آنجا که آدرس و نشانی از فروشنده طلاها نداشتم شکایتی هم مطرح نکردم. تا اینکه دیشب همان مرد به نام ساسان با من تماس گرفت و گفت 36 قطعه شمش طلا برای فروش دارد. به دنبال شکایت مرد طلافروش، تیمی از مأموران کلانتری راهی طلافروشی شده و به صورت نامحسوس آنجا را زیر نظر گرفتند.

زمانی که ساسان برای فروش شمش های قلابی وارد طلافروشی شد او را به همراه 36 شمش تقلبی دستگیر کردند.

مرد میانسال که خود را در دام پلیس دید در بازپرسی ها گفت: چند وقت قبل، باجناقم به کشور سنگاپور رفت و به عنوان سوغات این شمش ها را آورد. با دیدن شمش ها و از آنجا که کاملاً واقعی نشان می دادند به ذهنم رسید آنها را بفروشم از آنجا که وضع اقتصادی خوبی ندارم اگر نقشه ام می گرفت کلی پول گیرم می آمد و زندگی ام از این رو به آن رو می شد.

او ادامه داد: با این فکر، چند تا شمش برداشتم و به سراغ یک طلافروشی در شمال تهران رفتم. طلافروش اصلاً متوجه بدلی بودن شمش ها نشد و آنها را به مبلع خوبی از من خریداری کرد. من که در فروش اولم با موفقیت روبرو شده بودم تصمیم گرفتم به کارم ادامه دهم؛ اما زمانی که قصد فروش داشتم توسط مأموران دستگیر شدم.

سرهنگ جلیل موقوفه ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران با اعلام این خبر گفت: متهم در بازپرسی های تکمیلی به 100 فقره بدل اندازی اقرار و کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری اخیر وی را 24 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

وی در سرانجام با بیان اینکه متهم دستگیر شده برابر دستور قضایی روانه زندان شده است، گفت: تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 14002

به "سوغاتی دردسرساز باجناق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوغاتی دردسرساز باجناق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید