عملیات انتقال 250 فیل به 350 کیلومتر دورتر از سکونتگاه

به گزارش دَبی بلاگ، در تلاشی برای مقابله با جمعیت بیش از حد فیل ها در پارک ملی لیواند مالاوی، مقامات این پارک بیش از 200 فیل را به مکان دیگری منتقل می نمایند

عملیات انتقال 250 فیل به 350 کیلومتر دورتر از سکونتگاه

به گزارش خبرنگاران، قرار است حدود 250 فیل 350 کیلومتر را در کشور مالاوی رانده طی نموده و از پارک لیواند به پارک ملی کاسونگو منتقل شوند.

هدف این حرکت مقابله با جمعیت فیل ها در لیواند است، جایی که موارد سرگردانی فیل ها به جوامع انسانی اطراف پارک به یک نگرانی تبدیل شده بود.

این دومین جابه جایی در سه سال گذشته است که 300 فیل در سال 2019 به منطقه دیگری منتقل شدند.

حدود 50 فیل در پارک ملی کاسونگو در مرکز مالاوی وجود دارد که در مقایسه با 1200 نمونه در حدود 50 سال پیش کاهش چشمگیری داشته است که عمدتاً به علت شکار غیرقانونی عاج آنهاست.

اکنون شکار غیرقانونی کاهش یافته و تعداد فیل ها افزایش یافته است، اکنون 120 فیل وجود دارد. اما جمعیت هنوز خیلی کم است که قابل دوام نیست. پاتریسیو ندادزلا، از صندوق بین المللی رفاه حیوانات (IFAW) در مالاوی، گفت که انتقال 250 فیل دیگر این سناریو را تغییر خواهد داد.

حیوانات دیگری مانند گاومیش، ایمپالا یا حتی گراز ها نیز منتقل خواهند شد.

سازمان حفاظت از پارک های آفریقا در بیانیه مطبوعاتی بیان کرد که تعداد فیل ها در حال افزایش است که بر منابع طبیعی پارک فشار وارد می نماید و شرایط درگیری با جوامع محلی ایجاد می نماید.

مالاوی محل زندگی حدود 2000 فیل است و جنوب آفریقا 70 درصد از جمعیت این قاره را در خود جای داده است.

بعضی از کشور های منطقه مانند زیمبابوه که جمعیت فیل ها در آن در حال افزایش است خواهان لغو ممنوعیت جهانی تجارت عاج هستند.

با این حال، در سایر کشور های آفریقایی، شرایط پس از دهه ها شکار غیرقانونی همچنان بحرانی است. طبق اعلام اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، فیل ساوانا در خطر انقراض است و پسرعموی کوچکتر آن، فیل جنگلی در خطر انقراض حیاتی قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1401 بروزرسانی: 4 مرداد 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 25996

به "عملیات انتقال 250 فیل به 350 کیلومتر دورتر از سکونتگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات انتقال 250 فیل به 350 کیلومتر دورتر از سکونتگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید