قیمت 2200 تومانی خرید تضمینی گندم باید بازنگری شود

به گزارش دَبی بلاگ، خبرنگاران/کرمانشاه عضو مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور گفت: گندمکاران منتظر خبر خوش افزایش قیمت خرید تضمینی گندم هستند.

قیمت 2200 تومانی خرید تضمینی گندم باید بازنگری شود

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

سجاد سنجابی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به قول مساعد کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و پیگیر بودن بنیاد ملی گندمکاران برای بازنگری در قیمت خرید تضمینی گندم، گفت: قرار است تا خاتمه آذرماه نرخ خرید تضمینی گندم از سوی شورای اقتصاد مشخص تکلیف شود که امیدواریم شاهد افزایش قیمت خرید تضمینی گندم باشیم.

خزانه دار مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور نرخ 2200 تومانی برای خرید تضمینی گندم را نیازمند بازنگری دانست و اضافه نمود: مهر ماه امسال در حالی نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی 99-98 طبق مصوبه شورای اقتصاد 2200 تومان اعلام شد که این نرخ از نظر کشاورزان گندمکار به ویژه خبرگان این بخش با هزینه های تولید گندم همخوانی ندارد.

وی ظهار کرد: هزینه تولید یک کیلوگرم گندم شامل آماده کردن اراضی زراعی، کودزنی، بذرزنی و... بالا رفته که با احتساب همه این هزینه ها و هزینه های داشت و برداشت محصول؛ قیمت بین 2800 تا سه هزار تومان برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری منطقی به نظر می رسد، با این حال رقم پیشنهادی بنیاد ملی گندمکاران که 2550 تومان است هم رقم قابل قبولی است که منجر به خوشحالی و امیدواری گندمکاران خواهد شد و امیدواریم تایید شود.

سنجابی گفت: در صورت عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم ممکن است سطح زیر کشت گندم به عنوان محصول استراتژیک کشور در سنوات آینده تحت تاثیر قرار بگیرد، کما اینکه تاکنون هم تا حدودی این اتفاق رخ داده است.

مدیر عامل پیشین تشکل های حمایتی و هدایتی کشاورزی ایران تاکید کرد: در پی عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و نرسیدن آن به نرخ های معقول، نیاز کشور به واردات گندم به دلیل بی رغبتی کشاورزان به کشت گندم و سمت وسو دریافت به سمت کشت محصولات اقتصادی تر مثل سیب زمینی و چغندر دور از انتظار نخواهد بود.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 4463

به "قیمت 2200 تومانی خرید تضمینی گندم باید بازنگری شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت 2200 تومانی خرید تضمینی گندم باید بازنگری شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید