واکنش رییس کمیته فنی AWF به اولین حضور زنان ایرانی در مسابقات بزرگسالان آسیا

رییس کمیته فنی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا(AWF) گفت: زنان وزنه بردار ایران تکنیک خوبی داشتند و ما زمان زیادی منتظر بودیم تا آنها در مسابقات آسیایی شرکت کنند.

واکنش رییس کمیته فنی AWF به اولین حضور زنان ایرانی در مسابقات بزرگسالان آسیا

کاتو ریکو در گفت وگو با خبرنگاران، درباره ی اولین حضور بانوان وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا بیان نمود: حضور زنان ایران خیلی خوب بود و من خیلی خوشحالم که برای اولین بار در این مسابقات شرکت کردند و موفقیت بزرگی برای زنان ایران بود. خیلی زمان زیادی منتظر بودیم این اتفاق بیفتد و می دانیم مردان فدراسیون ایران تلاش کردند این اتفاق بیفتد. می دانیم آنها صحبت کردند تا بنا بر قوانین و مقررات کشورتان در این مسابقات شرکت کنند و چنین اتفاق بزرگی در تاریخ ماندگار می شود.

ریکو در پاسخ به این پرسش که کنفدراسیون آسیا برنامه بیشتری برای حمایت از کشورهایی مانند ایران که به تازگی وزنه برداری بانوان را راه اندازی کرده اند، دارد، تاکید کرد: این فقط به وزنه برداری ایران محدود نمی شود و کشورهای دیگری (در خاورمیانه) هستند که تا قبل از این فقط مردان را داشتند. ما این کشورها را با آغوش باز پذیرا هستیم و از آنها حمایت زیادی می کنیم.

او در مورد راهی که زنان وزنه بردار ایران باید طی کنند تا به مدال برسند نیز گفت: به عقیده من تکنیک زنان وزنه بردار ایران خوب بود و از لحاظ ذهنی آماده بودند و در آینده قوی تر و بهتر ظاهر می شوند و قابلیت رسیدن به مدال هم دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 933

به "واکنش رییس کمیته فنی AWF به اولین حضور زنان ایرانی در مسابقات بزرگسالان آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رییس کمیته فنی AWF به اولین حضور زنان ایرانی در مسابقات بزرگسالان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید