کارن کراد؛ پیوند دهنده استارتاپ ها و سرمایه گذاران

به گزارش دَبی بلاگ، کارن کراد بستری را فراهم آورده تا سرمایه گذاران علاقه مند به نوآوری روی استارتاپ های مورد علاقه خود سرمایه گذاری کنند.

کارن کراد؛ پیوند دهنده استارتاپ ها و سرمایه گذاران

سامانه تامین اقتصادی و سرمایه گذاری کارن اولین کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با برگزاری رویداد های آموزشی و جلسات سرمایه گذاری به بهبود روابط استارتاپ ها و سرمایه گذاران می پردازد.

رویدادهای مختلف کارن کراد در جهت حمایت از تلاش های کارآفرینان توسط عموم جامعه یا سازمان ها صورت می پذیرد. کارن کراد، فرآیند ارتباط کارآفرینان با سرمایه گذاران را تسهیل و این ارتباط را با نظارت منتورهای حرفه ای بهتر می کند.کارن کراد بستری را فراهم آورده تا سرمایه گذاران علاقه مند به نوآوری روی استارتاپ های مورد علاقه خود سرمایه گذاری کنند.

به همین دلیل کارن کراد رویداد کافه سرمایه را با هدف گردهمایی تخصصی استارتاپ ها، شرکت ها، سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی در تاریخ 30 و 31 شهریور ماه 98 برگزار کرد.

رویداد کافه سرمایه را رویدادی از جنس سرمایه گذاری می دانند زیرا در این رویداد که به صورت جلسات خصوصی (B2B) بین سرمایه گذاران و استارتاپ ها برگزار گشت، سرمایه گذاران به راحتی می توانستند با رویکرد استارتاپ هایی که با آنها به گفت وگو نشسته اند، آشنا شده و به تامین سرمایه آنها کمک کنند.

رویداد کارن کراد که هدف اصلی اش افزایش سرمایه استارتاپ ها و آسان سازی جذب سرمایه برای توسعه تمامی استارتاپ ها ست، به سرمایه گذار و استارتاپ ها این امکان را می داد تا کنندگان شان در مدت زمان تعیین با یکدیگر به گفت وگو بنشینند و با کننده هر شرکت سرمایه گذارى به صورت خصوصی جلسه داشته باشند.

در روز رویداد کننده هر شرکت یا سرمایه گذاران حقوقی و حقیقی در میز اختصاصی خود نشسته و تمامی استارتاپ ها در مدت زمانی تعیین به صورت خصوصی خود را به آنها معرفی می کنند. در نهایت کننده هر شرکت یا سرمایه گذار می تواند به استارتاپ مورد علاقه خود پیشنهاد همکاری داده و نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص هر استارتاپ به صورت جداگانه اعلام کند.

رویداد کارن کراد در تاریخ 30 و 31 شهریور، پنجمین رویداد کافه سرمایه، سامانه تامین اقتصادی و سرمایه گذاری کارن بود. پیش از این 4 رویداد کافه سرمایه با همکاری شرکت فرابورس ایران، پارک علم و فناوری پردیس و پارک علم و فناوری تهران برگزار گشته بود.

در 4 رویداد گذشته کارن کراد بیش از 1000 جلسه سرمایه گذاری خصوصی میان استارتاپ ها و سرمایه گذاران برگزار گشته بود و در مجموع بیش از 150 سرمایه گذار و 200استارتاپ در آنها حضور داشته اند.

مبلغ جذب سرمایه برای استارتاپ ها در این 4 رویداد 16 میلیارد تومان برآورد شده است. به همین خاطر پنجمین رویداد کافه سرمایه، سامانه تامین اقتصادی و سرمایه گذاری کارن کراد باشکوه تر از گذشته انجام گرفت.

پنجمین رویداد کافه سرمایه کارن کراد به همت صندوق نوآورى و شکوفایى، سازمان فناورى اطلاعات ایران، نظام صنفی رایانه ای کشور، معاونت علمى و فناورى ریاست جمهورى، سازمان تجارى سازى فناورى و اشتغال دانش آموختگان(ستفا)، انجمن صنفی کارفرمایی صندوق ها و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر، اتاق بازرگانى، صنایع، معادن و کشاورزى تهران در محل صندوق نوآوری و شکوفایی انجام شد.

سامانه تامین مالى و سرمایه گذارى کارن برگزارى چنین رویدادهایى را تلاشی در راستای رشد، تعالى و سرمایه گذاری زیست بوم کارآفرینى ایران می داند.

در رویداد کافه سرمایه که سامانه تامین اقتصادی کارن کراد آن را برگزار کرده، 26 استارتاپ با 126 سرمایه گذار در 2روز مذاکره کردند. اغلب سرمایه گذاران حاضر در رویداد کافه سرمایه از نوع سرمایه گذاران خطر پذیر (vc) و سرمایه گذاران خطر پذیر شرکتی (cvc) بودند.

البته در میان سرمایه گذاران، تعدادی سرمایه گذار فرشته (angel) هم حضور داشتند. از میان سرمایه گذاران شرکت کننده در رویداد کارن کراد می توان به مرکز نوآوری بانک تجارت، هاب، تلاشگران اقتصاد پایدار، سازمان اوقاف و امور خیریه، پرشین داروی البرز، صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، فناپ، صندوق زیست فناوری، رفاتک، فینوا، فرادیس گستر کیش، رهنما ونچرز، رایان ونچرز، گروه نیک اندیشان کارایا، صا ایران، بانک انصار، گروه توسعه آفرینی بهمن، صندوق ضمانت تعاون، هلدینگ آمود، توانمند سازان فناوری نوین، گروه سرمایه گذاری آبان و شتاب دهنده دیموند اشاره کرد.

از طرفی استارتاپ های حاضر در رویداد کافه سرمایه کارن کراد تنها استارتاپ های بزرگ نبودند بلکه استارتا پ هایی که به تازگی کار خود را آغاز کرده بودند نیز در این رویداد حضور داشتند. استارتا پ های شرکت کننده در این رویداد آرادو، بیجار گیلان، پارسی گل، تمام، جیبیمو، چارچرخ، حوالی، آسان چاره، ایده رو، بیشمار، دیوار 360، رزرو آنلاین آرایشگاه، سوادا، سیتی تراکر، عروس اپ، فلفور، فیاتک دیسی، کادرو، کارسو، لایویتو، ماپرا، مدیا باکس، نرم افزار صنعت و تعدادی دیگر بودند.

استارتاپ هاى حاضر در این رویداد بعد از ارزیابى کارشناسان کارن و بدون محدودیت حوزه فعالیت، از بین 118 استارتاپ ثبت نام کرده و متقاضى جذب سرمایه، داراى صلاحیت کافى شناخته شدند و فرآیندهای جذب سرمایه آنها آغاز شد.

در مجموع این 2روز از بین 358 جلسه ثبت شده در کافه سرمایه، 347 جلسه خصوصی (B2B) بین 26استارتاپ و 126 سرمایه گذار حقیقی و حقوقی از بین 829 سرمایه گذار عضو در کارن کراد برگزار گشت.

علی عمیدی، مدیرعامل سامانه تامین اقتصادی کارن کراد در برنامه اختتامیه رویداد کافه سرمایه کارن کراد مراحل رویداد کافه سرمایه را شرح داد. به گفته مدیرعامل سامانه تامین اقتصادی کارن کراد رویداد کافه سرمایه از الکامپ سال قبل آغاز به کار کرد.

سپس در نمایشگاه های اینوتکس و الکامپ امسال نیز این رویداد جلسات خود را ادامه داد و در رویداد اخیر که پنجمین کافه سرمایه برگزار گشته توسط این سامانه است، 118 تیم استارتاپی در سامانه ثبت نام کرده بودند که پس از فیلتر شدن، تعداد آنها به 26 تیم رسید.

سپس شرح فعالیت تیم ها به اطلاع سرمایه گذاران عضو در سامانه کارن کراد رسید و 358 جلسه برای مذاکره بین سرمایه گذاران و استارتاپ هاست که از بین آنها 347 جلسه برگزار گشت.

در ادامه مراسم اختتامیه دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی درباره نحوه شکل گیری صندوق و سیاست های کلی آن گفت. او هدف اولیه صندوق را حمایت اقتصادی شرکت های دانش بنیان تایید شده توسط معاونت علمی اعلام نمود.

سیاوش ملکی فر بر این باور است که برای حمایت از استارتاپ ها صندوق در 3 مرحله برای آنها برنامه دارد. در مرحله رشد اولیه استارتاپ ها که معمولا در شتاب دهنده ها قرار دارند، صندوق به شتاب دهنده های دانش بنیان کمک اقتصادی می کند.

در مرحله بعد، تعدادی صندوق پژوهش و فناوری از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی تعیین شده اند که استارتاپ ها می توانند از طریق یکی از این صندوق ها اقدام به جذب سرمایه کنند. در آخرین مرحله رشد استارتاپ ها نیز تعدادی صندوق جسورانه بورسی تاسیس شده است که استارتاپ ها می توانند از آنها تامین سرمایه انجام دهند.

دکتر علیرضا دلیری، دستیار معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در تامین سرمایه، دیگر سخنران مراسم اختتامیه رویداد کافه سرمایه کارن کراد بودند.

دکتر دلیری در سخنرانی خود ، سامانه تامین اقتصادی کارن کراد را فرزند معاونت علمی و فناوری خواند و گفت: در این رویداد دو روزه کنار هم بودیم تا بتوانیم سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان داشته باشیم.

دکتر دلیری با بیان اینکه شاخص جایگاه ما در حوزه سرمایه گذاری سالانه در حال تغییر است و ما اکنون به شاخص به 65 رسیده ایم، از این موضوع ابراز نارضایتی کرد و افزود: این شاخص برای ما قانع کننده نیست و ما در جایگاه علمی دارای رتبه 16 در دنیا هستیم که به همین دلیل باید در شاخص نوآوری ارتقا داشته باشیم.

سپس عضو هیات کنندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به کسانی که در حوزه استارتاپی و دانش بنیان آغاز به فعالیت کرد ه اند، توصیه کرد که عضو اتاق بازرگانی شوند.

افشین کلاهی در سخنرانی خود گفت: استارتاپ هایی که در ابتدای راه هستند و باقی استارتاپ ها با پیوستن به اتاق بازرگانی می توانند با فعالان بزرگ اقتصادی شبکه سازی کرده و در ادامه برای کسب و کار خود سرمایه گذار پیدا کنند.

در خاتمه مراسم اختتامیه رویداد کارن کراد محمدباقر اثنی عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به بررسی آمار و دستاورد های نمایشگاه الکامپ 25 پرداخت و گفت: اولین الکامپ در سال 69 در فضای 1000 متری برگزار گشت و در حال حاضر این فضا به 22هزار متر مربع با 100هزار بازدید کننده رسیده است.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در خصوص برگزاری الکامپ 26 شرحاتی داد. الکامپ 2020 با شعار #آینده-بهتر #الکامپ-هوشمند؛ #آخرین-الکامپ-قرن در تیر ماه سال 99 برگزار می شود.

pariha.com: پریها: اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما، هنر، گردشگری

منبع: مجله شنبه
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 2922

به "کارن کراد؛ پیوند دهنده استارتاپ ها و سرمایه گذاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارن کراد؛ پیوند دهنده استارتاپ ها و سرمایه گذاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید