گفتگوهای غیرمستقیم ایران و آمریکا پیرامون برجام از سرگرفته می گردد

به گزارش دَبی بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید شامگاه چهارشنبه (به وقت واشنگتن) گفت که گفتگوهای غیرمستقیم بین تهران و واشنگتن برای احیای توافق هسته ای روز پنجشنبه در وین برگزار می گردد.

گفتگوهای غیرمستقیم ایران و آمریکا پیرامون برجام از سرگرفته می گردد

وی با بیان اینکه گفت وگوها درباره بازگشت به تعهدات مندرج در برجام، فرآیندی طولانی خواهد بود، مدعی شد: درک ما این است که آنها (ایران) قصد دارند فردا به جلسه بیایند. ما هم نسبت به اینکه این فرایند چقدر طولانی خواهد بود، مطلع هستیم.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه با تأکید بر اینکه این امر به وسیله مذاکرات غیرمستقیم انجام می گردد، اضافه نمود: ولی ما هنوز هم این احساس را داریم که این یک گام رو به جلو است.

سخنگوی کاخ سفید در حالی از شروع مجدد فرایند گفتگوهای غیرمستقیم میان تهران- واشنگتن برای بازگشت به تعهدات برجامی می گوید که آژانس بین المللی انرژی اتمی شامگاه چهارشنبه (به وقت تهران) اظهار داشت که ایران مقدمات شروع غنی سازی اورانیوم با خلوص 60 درصد را در یک نیروگاه روزمینی در نظنز تقریباً کامل نموده است و میخواهد تعداد 1،024 عدد سانتریفیوژ نسل اول IR-1 را به تأسیسات زیرزمینی نظنز اضافه کند.

پیش از این نیز، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه که به وین سفر نموده است، روز سه شنبه از شروع غنی سازی 60 درصدی توسط ایران اطلاع داد. وی اظهار داشت: هزار سانتریفیوژ دیگر با 50 درصد ظرفیت بیشتر به ماشین های موجود در نطنز، علاوه بر جایگزینی ماشین های صدمه دیده، اضافه می گردد.

اعلام این تصمیم تهران همچنین با واکنش تند آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده روبرو شد. وی روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری که در مقر ناتو در شهر بروکسل برگزار گردید، با اشاره به موضوع ایران تصمیم تهران برای شروع غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را اقدامی تحریک آمیز خواند و مدعی شد که این اقدام جدیت تهران نسبت به گفتگوهای هسته ای در وین را مورد تردید قرار می دهد.

وی در ادامه اضافه نمود که واشنگتن این اعلان تحریک آمیز مبنی بر قصد تهران برای شروع غنی سازی اورانیوم با درجه خلوص 60 درصد را یک مسأله جدی تلقی می نماید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 17033

به "گفتگوهای غیرمستقیم ایران و آمریکا پیرامون برجام از سرگرفته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوهای غیرمستقیم ایران و آمریکا پیرامون برجام از سرگرفته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید