گیلان میزبان اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر

به گزارش دَبی بلاگ، بیست و دومین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر با هدف تقویت روابط بین دانشگاه­ های عضو اتحادیه و توسعه فعالیت­ های بین دانشگاهی، روزهای 9 و 10 مهرماه 1398 در دانشگاه گیلان برگزار می شود.

گیلان میزبان اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر

به گزارش خبرنگاران، در این اجلاس رؤسا و معاونان بیش از 30 عضو اتحادیه از کشورهای فدراسیون روسیه، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و ایران حضور خواهند یافت. از میان دانشگاه های خارجی شرکت کننده در این اجلاس می توان به دانشگاه های دولتی آستراخان، دانشگاه دولتی داغستان، دانشگاه علوم پزشکی آستراخان، دانشگاه معماری و مهندسی عمران آستراخان، دانشگاه دولتی کالمیک و دانشگاه فنی آستراخان از فدراسیون روسیه، دانشگاه های آکتائو و نفت و گاز آتیرائواز کشور قزاقستان و دانشگاه دولتی باکو از کشور آذربایجان اشاره کرد.

دانشگاه گیلان به عنوان یکی از بنیانگذاران و اعضای این اتحادیه از سال 1996 و همچنین دبیرخانه دائمی دانشگاه های ایرانی عضو اتحادیه، میزبان این نشست بین المللی خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر متشکل از 57 عضو می باشد که شامل 7 دانشگاه از کشور آذربایجان، 12 دانشگاه، 2 پارک علم و فناوری و 13 مرکز تحقیقاتی از ایران، 11 دانشگاه و 5 مؤسسه تحقیقاتی از فدراسیون روسیه شامل داغستان و کالمیک، 4 دانشگاه و 2 مؤسسه تحقیقاتی از کشور قزاقستان و یک دانشگاه از کشور ترکمنستان است.

دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان و رؤسای برخی از دانشگاه های منطقه، به عنوان سخنرانان اصلی در افتتاحیه این اجلاس حضور خواهند کرد.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 2940

به "گیلان میزبان اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیلان میزبان اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی کشورهای حاشیه دریای خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید