7 نکته اساسی برای دستیابی به رضایت در محل کار

به گزارش دَبی بلاگ، کار کردن همان چیزی است که ما اکثریت زندگی بزرگسالی خود را صرف آن می کنیم. همه ما خواهان مشاغلی هستیم که از نظر شخصی مجذوب کننده و از نظر مالی مطمئن باشند و گاهی اوقات برای یافتن این رضایت در محل کار نیاز به ایجاد تغییرات شغلی داریم.

7 نکته اساسی برای دستیابی به رضایت در محل کار

چه در حال حاضر در شغلی هستیم که دوستش داریم یا می خواهیم از آن خارج شویم، چندین استراتژی وجود دارد که اگر در آنها عاداتی ایجاد کنیم، بدون توجه به اینکه کجا هستیم احساس رضایت بیشتری خواهیم کرد.

بنابراین به این 7 نکته اساسی برای یافتن رضایت در محل کار نگاه کنید و ببینید چگونه می توانید آنها را در موقعیت فعلی خود اعمال کنید. حتی اگر می دانید که شغلی که در حال حاضر در آن هستید، شغلی طولانی مدت برای شما نیست، به شما اطمینان می دهیم که این استراتژی ها باعث می شود که روتین شما از هم اکنون و زمانی که واقعاً رویای خود را تمام وقت دنبال می کنید، راضی کننده تر شود.

نکات مهم برای دستیابی به رضایت در محل کار

1. یک ماموریت شخصی تعریف کنید و هر روز با آن زندگی کنید

ارزش های شما چیست؟ چه چیزی شما را به عنوان یک شخص تعریف می کند؟ یادداشت بر دارید و یک بیانیه ماموریت شخصی تهیه کنید، چیزی که نحوه عملکرد شما را مستقل از هر شرایط خارجی معین کند. سپس آن را هر روز در کار خود به کار ببرید، مهم نیست که چه کاری انجام می دهید یا در کجا هستید. این به هماهنگی درونی منجر می شود و باعث می شود احساس کنید با صداقت زندگی می کنید. این باعث می شود در کار خود رضایت بیشتری داشته باشید.

2. به طور مداوم اهداف را معین و دوباره تنظیم کنید

رشد جایی است که تحقق وجود دارد و هیچ رشدی بدون هدف وجود ندارد. اهداف بلند مدت، کوتاه مدت و مهمتر از همه روزانه معین کنید. حتی اگر در حرفه رویایی خود کار نمی کنید، باز هم می توانید از رفتار هدف گذاری ثابت بهره مند شوید و به طور قطع اگر به اندازه کافی این کار را انجام دهید، بیشتر از آنچه که بدون معین هدف احساس می کنید، رضایت خواهید داشت.

3. هر روز یک هدف معین برای پیشرفت خود معین کنید

پیشرفت احساس بسیار خوبی است، حتی اگر کوچک باشد. کاری را که دیگران انجام می دهند برای خود معین نکنید. شما در یک مسابقه با هیچکس جز خودتان هستید. رضایت شخصی شما در یک شغل چیزی است که شما به تنهایی باید معین کنید. راه هایی برای پیشرفت خود بیابید. چیزهایی در مورد شرح شغل شما - باید چیزهایی وجود داشته باشد که بتوانید آنها را بهبود ببخشید و در ادامه راه برای شما مفید باشد. چه مهارت های افراد، مهارت های سازمانی، مهارت های مدیریت و رهبری، هر روز پیشرفت کنید و احساس خوبی نسبت به خود خواهید داشت.

4. سپاسگزار باشید- ممکن بود همه چیز خیلی بدتر باشد

این حقیقت است. اگر تا به حال برای خود متاسف هستید، یک لحظه وقت بگذارید و شخص دیگری را پیدا کنید که در وضعیتی بدتر از شما قرار گرفته است (و تعداد زیادی وجود دارد). عدم قدردانی در زندگی راهی مطمئن برای دلسرد شدن و افسرده شدن است اما عکس آن نیز صادق است. فردی که احساس قدردانی فراوانی داشته باشد، مهم نیست که زندگی او چگونه به نظر می رسد، احساس رضایت فراوانی نیز خواهد داشت.

5. منفعل نباشید - ابتکار عمل داشته باشید

لذت شما از یک فعالیت ارتباط مستقیمی با اندازه انرژی احساسی شما در آن دارد. پس در کارتان شیرجه بزنید. در حاشیه ننشینید. اینطوری احساس رضایت نخواهید کرد. راه هایی برای فعال بودن پیدا کنید. برای انجام تکالیف داوطلب شوید. باز هم، حتی اگر شغل فعلی شما شغل ایده آل شما نباشد، اگر انرژی عاطفی را روی آن سرمایه گذاری کنید و فعال باشید، احساس رضایت بیشتری خواهید داشت.

6. راه هایی برای یادگیری چیزهای نو پیدا کنید

آموزش در حال تحقق است. یادگیری چیزهای نو حس بسیار خوبی دارد. یک موجودی از خودتان تهیه کنید. چه حوزه ای را می خواهید بهبود بخشید و شغل فعلی شما چگونه می تواند زمینه ای برای آن نوع بهبود ارائه دهد؟ ممکن است لازم باشد کمی خود را از منطقه راحتی خود خارج کنید تا رشد اتفاق بیفتد، اما اگر این کار را انجام دهید، احساس رضایت بیشتری خواهید کرد.

7. روابط مثبت ایجاد کنید

داشتن افراد مثبت در زندگی احساس خوبی دارد. هرچه روابط مثبت بیشتری در محیط کار فعلی خود ایجاد کنید، احساس رضایت بیشتری خواهید داشت. برای گوش دادن به حرف مردم وقت بگذارید. مراقبت و علاقه واقعی را نشان دهید (کلید در اینجا واقعی بودن است، هر کسی می تواند روابط جعلی ایجاد کند). به مردم علاقه نشان دهید و آنها نیز به شما علاقه نشان خواهند داد. انسان خوبی باشید و مطمئن باشید روابط مثبتی ایجاد خواهید کرد.

منبع:

lifehack

منبع: هفت گنج
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 21685

به "7 نکته اساسی برای دستیابی به رضایت در محل کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 نکته اساسی برای دستیابی به رضایت در محل کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید