آموزش کشیدن خط چشم برای پلک افتاده به همراه نکات کلیدی

به گزارش دَبی بلاگ، آرایش چشم برای همه خانم ها از یک روش یکسان پیروی نمی کند. بلکه با توجه به شکل و ویژگی های متفاوت آن، تکنیک های متنوعی هم برای زیباسازی بیشتر آن وجود دارد. در میان انواع فرم های چشم، گزینه هایی همانند چشم هایی با پلک های افتاده به نکات و ترفندهای خاصی برای آرایش بهتر احتیاج دارد تا جلوه ای ویژه پیدا نمایند. درواقع برای این دسته از افراد روش های خاصی برای کشیدن خط چشم برای پلک افتاده وجود دارد که ما در این نوشتار به بعضی از تکنیک های رایج آن اشاره می کنیم تا به شما برای آغاز کار یاری کنیم. با ما همراه باشید.

آموزش کشیدن خط چشم برای پلک افتاده به همراه نکات کلیدی

پلک افتاده و پلک پف دار؛ آیا هر دوی این ها یکسان هستند؟

پلک های پف دار اغلب با پلک های افتاده اشتباه گرفته می شوند چرا که هر دو ویژگی های خاص و در مواردی مشابه هم دارند. با این حال، باید بدانید که این دو نوع پلک کاملا متفاوت هستند! اگرچه هم چشم هایی با پلک پف دار و هم افتاده می توانند یک حالت خواب آلوده یا گاهی عصبانی به چهره فرد دهند ولی باید بدانید که این دو یکسان نیستند. چشم هایی با پک پف دار یک ویژگی ارثی رایج است که هیچ مشکل جدی ای در بینایی ایجاد نمی نماید. در حالی که افتادگی پلک چشم ممکن است به علت افزایش سن، ضربه یا هر گونه بیماری زمینه ای رخ دهد. با این اوصاف، اگر پلک چشمان شما به شدت افتاده است، باید در اسرع وقت در پی درمان های پزشکی باشید!

آموزش کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در کشیدن خط چشم برای پلک افتاده مشکل دارید و نمی دانید با استفاده از چه تکنیک و روش هایی می توانید حالتی مجذوب نماینده به چشم های خود بدهید. قبل از هر چیزی پیشنهاد می کنیم ابروهای خود را با مداد پر کنید و قوس آن را بالا نگه دارید تا بتوانید به نتیجه ای بهتر دست پیدا کنید. بعلاوه سعی کنید با آنالیز و خرید انواع خط چشم گزینه مناسب خود را پیدا کنید.

استفاده از پرایمر و کانسیلر

چه با پلک های افتاده درگیر باشید چه در پی کشیدن خط چشم برای چشم های پف دار باشید، بعد از تمیز کردن پوست و استفاده از مرطوب نماینده مناسب، قبل از کشیدن خط چشم برای پلک افتاده باید سراغ زیرسازی بروید. چرا که نه تنها جلوه آرایش چشم های شما را بیشتر می نماید بلکه موجب ماندگاری بیشتر آن هم می گردد. یک نقطه از پرایمر را روی هر پلک بزنید و آن را به آرامی با نوک انگشت یا پد آن را در اطراف چشم پخش کنید. این کار منافذ پوست را یکدست می نماید و موجب پوشش چروک های سطحی می گردد. پس از پرایمر نوبت کانسیلر است که با یاری آن می توانید تیرگی های پوست تان را بپوشانید.

از سایه چشم برای کشیدن خط چشم برای پلک افتاده بهره ببرید!

توصیه می کنیم برای ایجاد ظاهری متعادل روی پلک بالایی خود از سایه های روشن و تیره (به عنوان نمونه ای مناسب پالت سایه چشم استودیو میکاپ) بهره ببرید. ابتدا یک سایه روشن را روی پلک خود پخش کنید که باعث می گردد چشمان شما کمی بزرگ تر به نظر برسند. سپس، یک سایه درخشان با تن ملایم را در امتداد مرکز پلک خود پخش کنید. به عنوان یک دست نماینده نهایی، یک سایه تیره تر را در گوشه های بیرونی چشم بهره ببرید. در خصوص جهت سایه باید بدانید که استفاده از رنگ های تیره تر با حرکات به سمت بالا و بیرون می تواند مفید باشد. در چنین حالتی یک افکت بلند نماینده ایجاد می گردد. بعلاوه در نظر داشته باشید که آرایش چشم اسموکی برای پلک های افتاده بسیار مناسب است. به همین دلیل توصیه می کنیم برای خرید انواع سایه به سایت خبرنگاران بخش خرید لوازم آرایشی بهداشتی مراجعه کنید.

استفاده صحیح از خط چشم و مداد چشم

استفاده از خط چشم مدادی روی پلک پایین به زیبایی چشم هایی با پلک افتاده یاری می نماید و باعث می گردد چشم ها حالتی باز پیدا نمایند. بعلاوه از یک مداد چشم قهوه ای بهره ببرید تا یک چین تازه بالای چین طبیعی ایجاد کنید و آن را به سمت بیرون ترکیب کنید. در کنار آن انتخاب خط چشم مناسب هم کلیدی است. بنابراین توصیه می گردد از برترین خط چشم ماژیکی ضد آب یا مدادی نازک و ظریف بهره ببرید تا هنگام کشیدن خط چشم برای پلک افتاده به مشکل بر نخورید. خط چشم هایی که روی پلک خطوط شلخته و نامنظم ایجاد می نمایند را انتخاب نکنید. این مسئله را هم به خاطر داشته باشید که برای پلک افتاده بهتر است خط چشم های ضد آب را انتخاب کنید چون احتمال پخش شدن خط چشم را کاهش می دهد.

با چشم های نیمه باز کار کشیدن خط چشم را از گوشه داخلی چشم آغاز کنید و به سمت بیرون امتداد دهید. اگر احساس می کنید خط چشم شما کامل و متقارن نیست، همواره می توانید با یک سایه چشم هم رنگ آن را کمی دودی کنید. این کار یک ظاهر اسموکی و مجذوب نماینده ایجاد می نماید که همان چیزی باشد که به آن احتیاج دارید. همواره یک تکه پنبه یا گوش پاک کن دم دست داشته باشید و پس از کشیدن خط چشم، امتداد آن را با دقت تمیز کنید تا خطوط یک دست شوند. به یاد داشته باشید، تمرین باعث می گردد که کار شما هر روز بهتر از قبل گردد و ممکن است چند کوشش طول بکشد تا به ظاهری که می خواهید برسید، اما با صبر و تمرین به آن خواهید رسید!

نکات کلیدی در کشیدن خط چشم برای پلک افتاده

پس از آموزش خط چشم برای پلک افتاده نوبت به ارائه فوت های کوزه گری کار می رسد. پیشنهاد می کنیم این بخش را چندین بار بخوانید تا به خوبی ملکه ذهنتان گردد. با این حال در نظر داشته باشید که به کار گرفتن از ابزارها و محصولات مناسب، فرآیند کشیدن خط چشم برای پلک افتاده را بسیار آسان تر می نماید. به همین دلیل توصیه می کنیم از یک خط چشم مشکی، یک مدل کرمی و یک برس خط چشم نازک بهره ببرید تا بتوانید اندازه محصول و شکل خط چشم خود را به درستی کنترل کنید. در کنار این مورد نکات زیر هم می تواند به بهتر شدن کار یاری کند.

هنگام کشیدن خط چشم به جلو نگاه کنید!

مهم ترین نکته در کشیدن خط چشم چه برای پلک های معمولی و چه خط چشم برای پلک افتاده و پف دار این است که مطمئن شوید با چشمان باز خط می کشید و مستقیماً به آینه روبه روی نگاه می کنید. انجام این کار به شما یاری می نماید تا ببینید که چین و چروک ها کجا هستند و از گم شدن یا لک شدن خط چشم خود جلوگیری می کنید. وقتی دنباله ها را ترسیم کردید، می توانید چشم خود را ببندید و خط چشم را تمام کنید.

خط چشم پلک افتاده و پف دار را کشیده و نازک بکشید

به طور کلی پیشنهاد می کنیم که در زمان آرایش چشم از اندازه کمی خط چشم در گوشه بیرونی چشم بهره ببرید. به جای مصرف حجم زیادی از مواد در کشیدن خط چشم برای پلک افتاده، یک اندازه کوچک از محصول را اعمال کنید و سپس با استفاده از یک برس، خط دنباله را زاویه دار و دقیق شکل دهید. بعلاوه توصیه می گردد که کشیدن خط چشم برای چشم های ریز و پلک افتاده را نازک و بلند انجام دهید. با دادن اندازهی طول به آن اجازه می دهد تا مدل خط چشم برای پلک افتاده بهتر دیده گردد و در کنار آن طبیعی و درشت تر به نظر برسد.

پنهان کردن پلک های افتاده برای بلندتر نشان دادن آن ها به زاویه خط چشم شما بستگی دارد. اگر می خواهید ظاهری برجسته داشته باشید، خط چشم دنباله دار خود را به سمت دم ابروی خود بر خلاف خط چشم مستقیم ادامه دهید. به همین دلیل توصیه می گردد زاویه 45 درجه را هدف بگیرید. با این حال همواره مدل خط چشم دنباله دار برای پلک های افتاده جواب گو نیست. در چنین حالتی می توانید خط چشم گرافیکی برای پلک افتاده را امتحان کنید. به این ترتیب که خط چشم دنباله دار را امتداد دهید و شکل یک مثلث در ادامه آن ایجاد کنید. از این مدل خط چشم برای پلک افتاده گاهی با نام بال خفاش هم یاد می گردد و برای کسانی که چشم های افتاده دارند، گزینه ای عالی است.

ابروها را حسابی پر و واضح کنید

از آنجایی که فضای بالای چشم های شما کمتر است، باید با استفاده از مداد ابرو، ابروهای خود را به شکلی متفاوت پر و واضح کنید. قوس ابروها را بالا نگه دارید تا زاویه ای دقیق داشته باشید. با این حال حواستان باشد دم ابروهای خود را پر نکنید و در پر رنگ کردن ابروها زیاده روی نکنید. به سراغ رنگ طبیعی ابرو یا سایه ای تیره تر بروید و در آخر، از ژل ابرو اسفاده کنید تا آرایش خود را ثابت نگه دارید. استفاده از ریمل چشم ها را بزرگ تر و درخشان تر نشان می دهد. بعلاوه استخوان ابرو و گوشه چشم داخلی خود را برجسته کنید تا کار آرایش بهتر پیش رود.

برای پاک کردن اشتباهات آماده باشید!

آخرین نکته در کشیدن خط چشم برای پلک های افتاده این است که کمی پنبه یا گوش پاک کن همواره در دسترس خود برای پاک کردن آرایش چشم داشته باشید. به این ترتیب، می توانید هر اشتباهی را سریعا رفع و خطوط چشم خود را یکدست و تیز کنید.

منبع: Stylecraze

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1403 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 31740

به "آموزش کشیدن خط چشم برای پلک افتاده به همراه نکات کلیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش کشیدن خط چشم برای پلک افتاده به همراه نکات کلیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید