برگزاری مجمع زنان در IPU به ریاست نماینده مجلس ایران

به گزارش دابی بلاگ، نشست مجمع زنان صدو چهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) به ریاست سیده فاطمه حسینی نماینده تهران در مجلس و رئیس شورای اجرایی ایران در این اتحادیه برگزار گردید.

برگزاری مجمع زنان در IPU به ریاست نماینده مجلس ایران

سیده فاطمه حسینی در گفت وگو با دابی بلاگ در تشریح مباحث مطرح شده در مجمع زنان صدو چهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس دنیای گفت: یکی از اقداماتی که در این نشست صورت گرفت، آنالیز پیش نویس قطعنامه هایی است که قرار است در کمیته دموکراسی و حقوق بشر از سوی آن کمیته تصویب گردد. ما در مجمع زنان موارد متعدد را مورد بحث قرار می دهیم و همچنین پیشنهاد کشورها را آنالیز می کنیم و جمع بندی نهایی را به کمیته ای که قطعنامه در آن تصویب می گردد ارائه می کنیم تا خروجی های IPU ، جوابگو به حوزه زنان و همچنین در راستای عدالت جنسیتی باشد.

رئیس شورای اجرایی ایران در اتحادیه بین المجالس دنیای با اشاره به موضوع سلامت زنان به عنوان یکی از بحث های مطرح در این نشست گفت: زنان در سراسر دنیا با وجود هزینه های زیادی که برای سلامت از جیبشان پرداخت می نمایند، اما در دسترسی آنان به دلیل بالا بودن میزان هزینه سلامت از ریسک بالایی برخوردار است.

حسینی با اشاره به اینکه در مجمع زنان بر این موضوع تاکید شد که باید کوشش کنیم سیاست ها به نحوی اتخاذ گردد که اطمینان داشته باشیم احتیاجهای زنان و دختران در حوزه سلامت در آن پیش بینی می گردد، گفت: بحث پوشش بیمه سلامت و به طور کلی مسائل مربوط به حوزه سلامت برای زنانی که در بخش های غیررسمی شاغل هستند هم ازجمله نکات مطرح در این مجمع بود.

نماینده ایران در صد و چهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس دنیای همچنین گفت: تحقیقات دنیای نشان می دهد که زنان در مناطق روستایی و حاشیه نشین برای تامین سلامت خود، اغلب دسترسی بسیار کمتر و سخت تری به خدمات سلامت دارند به ویژه در موارد بارداری و زایمان . از این رو بحث حضور زنان بیشتری در عرصه سلامت و ارائه خدمات سلامت و پرورش نیروهای بیشتری در این حوزه اعم از نیروهای داوطلب و غیرداوطلب ازجمله موارد مورد بحث در نشست اخیر مجمع زنان IPU بوده است.

رئیس شورای اجرایی ایران در IPU تاکید نمود: ضرورت توجه ویژه به بچه ها و افراد جوان در کشورهای مختلف دنیا که احتیاجهای متفاوتی دارند اما به دلیل آنکه در عرصه تصمیم گیری و تصمیم سازی نقشی ندارند، صدای آنان شنیده نمی گردد، به شدت احساس می گردد و این یکی از موضوعاتی است که در مجمع زنان به آن توجه شده و تاکید داریم که این امر نیز باید در سیاستگذاری های کشورهای دنیا مورد توجه قرار گیرد.

به گفته حسینی، موضوعات مربوط به زنان، بچه ها، سالمندان، افراد دارای معلولیت و همچنین زنان سالمند که از لحاظ اقتصادی احتیاج به حمایت دارند، مهاجرین، پناهجویان و افراد فاقد تابعیت هم ازجمله مواردی است که مجمع زنان IPU در مباحث خود مورد آنالیز قرار داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 3298

به "برگزاری مجمع زنان در IPU به ریاست نماینده مجلس ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مجمع زنان در IPU به ریاست نماینده مجلس ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید