به خاطر قلب تان شب ها در تاریکی مطلق بخوابید

به گزارش دَبی بلاگ، یک مطالعه نو نشان داده که خوابیدن حتی برای یک شب با نور کم، مانند نور تلویزیون با صدای خاموش، قند خون و ضربان قلب را هنگام خواب عمیق افزایش می دهد.

به خاطر قلب تان شب ها در تاریکی مطلق بخوابید

به گزارش دویچه وله؛ دکتر فیلیس زی، نویسنده این مطالعه و مدیر مرکز طب خواب در دانشکده پزشکی فاینبرگ دانشگاه نورث وسترن، گفت: نور کم به پلک ها وارد شده و خواب را مختل می کند، حتی اگر فرد با چشمان کاملا بسته بخوابد. این در حالی است که افزایش ضربان قلب در شب یک عامل خطر برای ابتلا به دیابت و بیماری قلبی و مرگ زودرس است.

تحقیقات قبلی ارتباط بین نور مصنوعی در شب و افزایش وزن و چاقی، اختلال در عملکرد متابولیک، افزایش مقاومت به انسولین و افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی را نشان داده بودند.

زی و تیمش با مطالعه بر روی شرایط خواب 20 فرد جوان سالم متوجه شدند که حدود 5 تا 10 درصد از نور محیط، در واقع از طریق پلک بسته به چشم می رسد.

زی گفت، با این حال، حتی آن میزان ناچیز نور باعث افزایش ضربان قلب و مقاومت به انسولین می شود. علاوه بر این، سیستم عصبی سمپاتیک و پاراسمپاتیک در این حالت نامتعادل خواهد شد.

زی بر اساس مطالعاتش برای بهبود کیفیت خواب، به مردم توصیه می کند:

قبل از خواب، پرده ها را بکشید، همه چراغ ها را خاموش کنید و از ماسک خواب استفاده کنید.

اتاق خواب خود را از نظر منابع نوری که ضروری نیستند، بررسی کنید. اگر به نور شب نیاز دارید، آن را کمرنگ نگه دارید و طوری آن را تنظیم کنید که به چشم ها و یا سطح تخت منعکس نشود.

هرگونه نور در طیف آبی را ممنوع کنید، مانند نور هایی که از وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون، تلفن های هوشمند، تبلت و لپ تاپ ساطع می شوند.

نور آبی محرک ترین نوع نور است. اگر به دلایل ایمنی مجبورید یک چراغ روشن داشته باشید، رنگ آبی را تغییر دهید. چراغ هایی را انتخاب کنید که رنگ های مایل به قرمز یا قهوه ای بیشتری دارند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 24795

به "به خاطر قلب تان شب ها در تاریکی مطلق بخوابید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به خاطر قلب تان شب ها در تاریکی مطلق بخوابید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید