تکنیک های مراقبه برای اضطراب

به گزارش دَبی بلاگ، بیش از 60 درصد جمعیت دنیا به وسیله بعضی راه ها تحت تاثیر اضطراب قرار گرفته اند. در اینجا بعضی از تکنیک های مراقبه موثر برای تسکین اضطراب وجود دارد.

تکنیک های مراقبه برای اضطراب

مترجم: سعید علیزاده

منبع:راسخون

بیش از 60 درصد جمعیت دنیا به وسیله بعضی راه ها تحت تاثیر اضطراب قرار گرفته اند. در اینجا بعضی از تکنیک های مراقبه موثر برای تسکین اضطراب وجود دارد.

اضطراب، عصبانیت، استرس و ... همگی از عوارض جانبی زندگی در دوره سرعت است. اضطراب چیزی است که باید با آن در مراحل اولیه مقابله شود، در غیر این صورت می تواند به مسئله ای کاملا جدی و خطرناک مانند حملات ترس، اختلال اضطراب فراگیر و ... تبدیل شود. پس چگونه بر اضطراب غلبه کنیم؟ مراقبه یک تمرین بسیار محبوب و گسترده برای تسکین اضطراب است. توجه داته باشید، در اینجا بعضی تکنیک های مراقبه وجود دارد که برای درمان اضطراب موثر یافت شده اند.

تمرینات تنفسی

نفس عمیق: برترین و ساده ترین ورزش تنفسی که می توانید انجام دهید تنفس عمیق است. اگرچه این یک حرف تکراری است اما متاسفانه یکی از مفاهیمی است که بسیار کم درک شده است. وقتی که گفته می شود نفس عمیق تمرین کنید، آنچه بیشتر مردم انجام می دهند این است که سینه خود را تا حد ممکن با اکسیژن پر می نمایند. این روش صحیحی برای تنفس عمیق نیست. تنفس عمیق شامل استفاده از شکم شما است نه سینه تان. وقتی که به صورت عمیق نفس می کشید، شما باید به معنای واقعی کلمه احساس کنید که شکمتان با هوا پر شده است و سپس با بازدم به صندلی واقعی خود باز می شود. هر زمان که احساس اضطراب و استرس می کنید این تمرین را به مدت 5 دقیقه انجام دهید. برترین چیز در خصوص این تمرین آن است که می توانید در هر زمان و هر مکانی انجام دهید. فقط چشمان خود را ببندید، فکر خود را از تمام حواس پرتی های خارجی مسدود کنید و روی تنفس خود متمرکز شوید. اکسیژن خالص را که هنگام دم وارد بدنتان می شود و اضطراب و فکرهای منفی که در فرم دی اکسید کربن به وسیله بازدم از بدنتان خارج می شود را احساس کنید.

علاوه بر آن، در اینجا بعضی تکنیک های پرانایاما وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید.

Anulom Vilom

Kapalbhati

Bhastrika Pranayama

Sheetali Pranayama

Nadi Shodhan

Bhramari Pranayama

یوگا

یوگا فواید بسیاری بر روی هر دو اضطراب و آرام بخشی فکر و بدن دارد. در اینجا چند تمرین و حالت یوگا وجود دارد که زمانی که به صورت صحیح اجرا شود به تجربه آرامش کلی یاری می نماید.

Surya Namaskara یا تمرین سلام بر خورشید

Vajrasana یا حالت رعد و برق

Sarvangasana یا شانه ایستاده

Ushtrasana یا حالت شتری

Matsyasana یا حالت ماهی

Halasana یا حالت شخم زدن

Yoga Nidra یا خواب یوگایی

کنترل فکر و تجسم

قادر بودن به کنترل فکر و آرام کردن فکر تکنیک مراقبه دیگری است که برای کنترل و کاهش اضطراب به کار می رود. در یک محل ساکت، خنک و آرام بنشینید. چشمان خود را ببندید و به تدریج فکر خود را از همه افکار (به خصوص آن هایی که منفی هستند) پاک کنید. احساس آرامشی که به دست آمده را به وسیله فکر و جسم خود احساس کنید. خودتان را در حالت بی سر و صدا و آرام تصور کنید. بسیاری از مردم به وسیله نماز و دیگر اشکال معنویت برای رسیدن به این حالت استفاده می نمایند. این تکنیک های کنترل فکر و جسم می توانند در تسکین اضطراب و استرس بسیار مفید و قدرتمند باشند.

علاوه بر موارد فوق، آروماتراپی، تای چی، بعضی داروهای گیاهی، ماساژ درمانی، ریکی، شنا و دیگر داروهای تجویزی (که فقط و فقط تحت نظر پزشک باید مصرف شود) هم ممکن است برای رهایی از اضطراب موثر واقع شوند. این مرور کوتاهی بر تکنیک های مراقبه بود که می توانید به منظور دستیابی به تسکین سریع آن ها را مدنظر داشته باشید. این تکنیک ها برای تمام مردم در تمام سنین بسیار مفید است، چون منجر به سبک زندگی سالم می شوند. مراقب خود باشید.

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا به منظور مقاصد آموزشی است و نمی تواند جایگزینی برای توصیه های پزشک متخصص باشد.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: راسخون
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 20983

به "تکنیک های مراقبه برای اضطراب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنیک های مراقبه برای اضطراب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید