حالت بقای Modern Warfare در انحصار پلی استیشن خواهد بود

به گزارش دابی بلاگ، طی مراسم State of Play در سپتامبر امسال، سونی اعلام نمود که حالت بقا (Survival Mode) - یکی از حالتهای بخش چندنفره در بازی کال آو دیوتی: مدرن وارفر (Call of Duty: Modern Warfare) - ابتدائا تنها در دسترس کاربران پلی استیشن 4 قرار خواهد گرفت، و پس از مدتی به سایر پلتفرم ها - از جمله ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی - هم خواهد آمد.

حالت بقای Modern Warfare در انحصار پلی استیشن خواهد بود

طبق اعلام یکی از کنندگان بازی، تنها حالت بقا در بخش Spec Ops انحصار زمانی پلی استیشن خواهد بود و همه خریدان بخشهای تکنفره، چندنفره، و Spec Ops را دریافت خواهند کرد، اما اگر به متن بسیار ریزی که در سرانجام تریلر تبلیغاتی بازی آمده است دقت کنید، خواهید دید که حالت بقا برای تقریبا یکسال تمام در انحصار پلی استیشن خواهد بود. مسئله اینست که از آنجاکه کال آو دیوتی، یک مجموعه سالانه است، این عملا به معنی انحصار کامل این بخش توسط پلی استیشن خواهد بود.

برای کسانیکه که با این حالت آشنا نیستند، Spec Ops یک حالت همکاری، و بخشی سنتی از مجموعه مدرن وارفر است. طبق گفته اکتیویژن (Activision)، در بازی پیش رو، Spec Ops همه ماموریتهای تازه و استراتژیک بازی را - که شما می توانید به همراهی دوست خود و مستقل از سطح مهارت گروهتان، بازی کنید - در بر خواهد گرفت.

در مراسم State of Play، سونی طی نمایش بازی، تریلر بخش داستانی مدرن وارفر را هم - که تنها چند دقیقه پیش از شروع مراسم به بیرون درز کرده بود - منتشر کرد. این تریلر تقابل اصلی بخش تکنفره را نمایش می دهد، که قرار است داستانی واقعگرایانه از وحشت جنگهای مدرن، سلاحهای شیمیایی، آشوبهای سیاسی، و دخالتهای بیجای دولتهای بیگانه را بازگو نماید.

بازی کال آو دیوتی: مدرن وارفر قرار است در روز 25 اکتبر امسال برای ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، و کامپیوترهای شخصی عرضه شود. با وجود انحصار زمانی Spec Ops برای پلی استیشن 4، و طبق اعلام قبلی اکتیویژن، تقریبا تمام محتوای الحاقی مدرن وارفر بطور همزمان روی همه پلتفرم ها منتشر خواهد شد. علاوه بر اینها، اکتیویژن از برتری یکروزه دارندگان پلی استیشن 4 صحبت کرده است، گرچه هنوز مشخص نیست که این برتری شامل چه چیزهایی خواهد بود.

***

از زمان انتشار این خبر، بسیاری از طرفداران مجموعه مدرن وارفر، و خصوصا جماعت ماوس و کیبورد - که بخش مهمی از مخاطبان این مجموعه را تشکیل می دهند - اعتراض خود را نسبت به این اقدام سونی و اکتیویژن ابراز کردند، و تا زمان نوشتن این مقاله کار به جایی رسیده است که بخش قابل توجهی از ایشان سفارشات خود را برای پیش فروش بازی لغو کرده اند و زمزمه های بایکوت کردن بازی به گوش می رسد.

مسئله انحصار در صنعت بازی همواره موافقان و مخالفان خود را داشته است؛ اما آنچه همه در باب آن، به عنوان یکی از قوانین نانوشته صنعت اتفاق نظر دارند، اینست که هیچ کدام از پلتفرم داران - سونی، مایکروسافت، یا نینتندو - هرگز نباید اقدامی جهت انحصاری کردن کل یا بخشی از مجموعه های قدیمی و ریشه دار چند پلتفرمی انجام دهند. مجموعه های شناخته شده ای که طرفداران بیشماری از پلتفرم های مختلف دارند. مجموعه هایی چون کال آو دیوتی، فیفا، اسسینز کرید و چون آنها. دقیقا به همین دلیل بود که زمانیکه مایکروسافت با خرید استودیوی موجانگ، حقوق بازی ماینکرفت را بدست آورد، اقدامی در جهت انحصاری کردن آن انجام نداد. اقدامی که تنها نتیجه آن ضربه زدن به موفقیت بازی، و خدشه دار کردن - بیشتر - نام مایکروسافت می بود.

سونی و اکتیویژن با این عمل خود، بدعت خطرناکی را پایه گذاری می کنند. می دانیم همانقدر که اکتیویژن به سونی و پلی استیشن نزدیک است، الکترونیک آرتز به مایکروسافت و ایکس باکس. آیا با این حساب این امکان وجود دارد که سال بعد بخشی از بازی فیفا در انحصار پلتفرم های مایکروسافت - ایکس باکس و کامپیوترهای شخصی - درآید؟

همانقدر که پیشرفت صنعت بازی در گروی رقابت سالم پلتفرم های مختلف است، رقابت های مخربی از این دست، به آن ضربه می زند. فراموش نکنیم که رویه ضدمشتری مایکروسافت در ابتدای این نسل چقدر برای پلتفرم ایکس باکس گران تمام شد. رویه ای که به نظر می رسد حالا توسط سونی اتخاذ شده است - به یاد آوریم که چطور مقاومت بی فایده سونی در مقابل بازی بین پلتفرمی (Cross-Play) علاوه بر نقدها بیشمار طرفداران، به نزدیکی نینتندو و مایکروسافت، و ایجاد جبهه ای مشترک توسط ایندو در مقابل سونی ختم شد. آیا امکان دارد که سونی در نسل نهم، اشتباهات فاحش مایکروسافت را تکرار کند؟

ببینید:

منبع: GameSpot

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 2884

به "حالت بقای Modern Warfare در انحصار پلی استیشن خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حالت بقای Modern Warfare در انحصار پلی استیشن خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید