شکستن همه استانداردها در پخش مصاحبه ظریف در شبکه خبر

شبکه خبر به رغم امکان پخش زنده مصاحبه وزیر خارجه با رسانه های داخلی و خارجی از این اقدام امتناع کرد و به صورت رفت و برگشتی هر از چند دقیقه ای بخش هایی از آن را پخش کرد.

شکستن همه استانداردها در پخش مصاحبه ظریف در شبکه خبر

مصاحبه وزرای خارجه معمولا یکی از جدی تری مصاحبه ها برای رسانه هاست چون در این مصاحبه سیاست های کلی کشور در حوزه بین الملل مطرح می شود. از طرف دیگر با توجه به مجموعه موضوعات بین المللی که ایران هم اکنون با آن روبرو است، مصاحبه ظریف با رسانه های داخلی و خارجی یک موضوع جدی خبری است.

در پخش مصاحبه وزیر خارجه، حتی اگر به موضوع ملی توجه نشود، عناصری مانند دربرگیری، اهمیت، جذابیت خبری و بسیاری از فاکتورهای بدیهی و اصلی در حوزه خبر و اطلاع رسانی ایجاب می کند که این مصاحبه به صورت زنده پخش شود. اما شبکه خبر از این کار امتناع کرد. جالب آنکه در همان زمان اقدام به پخش برنامه های تکراری (بازپخش) و نیز برنامه هایی فاقد ارزش زمانی و به روز بودن کرد.

یکی از ویژگی های متمایز اطلاع رسانی تصویری نسبت به اطلاع رسانی غیر تصویری در آن است که از طریق تصویر علاوه بر محتوای سخن می توان از طریق لحن بیان، حرکات بدن و واکنش های طبیعی گوینده سخن به مجموعه ای از اطلاعات دست یافت و ظریف در مصاحبه اش مجموعه مثبتی از این ویژگی ها را به نمایش گذاشت.

واقعا با هیچ استاندارد مرتبط با خبر نمی توان فهمید چرا این مصاحبه پخش مستقیم نشد. از این روی شاید باید به دنبال دلایلی غیر از استانداردهای رسانه ای و خبری برای شبکه خبر بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1917

به "شکستن همه استانداردها در پخش مصاحبه ظریف در شبکه خبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکستن همه استانداردها در پخش مصاحبه ظریف در شبکه خبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید