مغز شما چند ساله است؟

به گزارش دَبی بلاگ، با توجه به نتایج تحقیق منتشر شده در مجله آلزایمر و دمانس، میزان گیری جدیدی از سلامت مغز به وسیله محققان در مرکز پزشکی دانشگاه راش ایجاد شده است.

مغز شما چند ساله است؟

به گزارش ، مغز شما در مقایسه با سن تقویمی چند ساله است؟ با توجه به نتایج تحقیق منتشر شده در مجله آلزایمر و دمانس در اول ژوئن، مقدار گیری نوی از سلامت مغز که به وسیله محققان در مرکز پزشکی دانشگاه راش ایجاد شده است، ممکن است یک روش نو برای شناسایی افراد در معرض خطر حافظه و مسائل تفکر ارائه دهد.

این ابزار که به وسیله محققان ساعت شناختی لقب گرفته است، ابزاری برای سنجش سلامت مغز بر اساس عملکرد شناختی است و ممکن است در آینده برای پیش بینی احتمال مسائل حافظه و تفکر که با افزایش سن فرد ایجاد می گردد، استفاده گردد.

سخنگوی این تیم تحقیقاتی می گوید: بیماری آلزایمر، که شایع ترین دلیل زوال عقل است، و سایر بیماری های مغز با گذشت زمان به تدریج با افزایش سن جمع می شوند. سن به طور گسترده ای به اسم عامل اصلی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر شناخته می گردد، اما یک پیش بینی نماینده بسیار ناقص است، زیرا همه با افزایش سن دچار زوال عقل نمی شوند. ساعت شناختی نو ما مقدار گیری سلامت مغز را ارائه می دهد که در خصوص عملکرد مغز یک شخص بیشتر از سن تقویمی به ما می گوید. به این ترتیب، ساعت می تواند به ما یاری کند تا تشخیص دهیم چه کسی بیشترین خطر را در معرض نقص شناختی در سال های آینده دارد.

بویل اضافه کرد: برای بعضی از افراد، شناخت با پیری نسبتاً ثابت باقی می ماند. اما، برای دیگران، شناخت با گذشت زمان به آرامی کاهش می یابد و افت های شیب دار نشان می دهند.

ساعت شناختی برای اولین بار با استفاده از داده های 7501 شرکت نماینده در پروژه حافظه و پیری، بدون نقص شناختی شروع شد و تا 24 سال تحت ارزیابی سالانه شناختی نهاده شد. ارزیابی شناختی شامل آزمون دولتی خرد ذهنی بود، آزمایشی که به طور گسترده در عملکرد شناختی در بین افراد مسن مورد استفاده قرار می گیرد و جهت گیری، توجه، حافظه، زبان و مهارت های دیداری-مکانی را مقدار گیری می نماید.

سن شناختی شاخص سلامت مغز است. بویل گفت: ما دریافتیم که به طور مبه وسیله ، شناخت تا یک سن شناختی در حدود 80 سال پایدار می ماند، سپس تا 90 سال مبه وسیله رو به کاهش می رود و تا زمان مرگ با سرعت بیشتری کاهش می یابد. علاوه بر این، ما دریافتیم که سن شناختی پیش بینی بسیار بهتری نسبت به سن تقویمی زوال عقل، اختلال شناختی خفیف و مرگ و میر است. بعلاوه با جنبه های دیگر سلامت مغز ارتباط بیشتری دارد.

محققان سپس ساعت را در یک نمونه مستقل از 2592 شرکت نماینده در پروژه بهداشت و پیری شیکاگو استفاده کردند تا صحت آن را برای پیش بینی نتایج مانند زوال عقل آلزایمر، اختلال شناختی خفیف و مرگ و میر تأیید نمایند، آن ها دریافتند که سن شناختی پیش بینی بهتری از این نتایج نسبت به سن تقویمی است.

منبع: انتخاب

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 19692

به "مغز شما چند ساله است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغز شما چند ساله است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید