تور ارمنستان: ورود 1800 مسافر ایرانی به مرز ارمنستان در 48 ساعت گذشته

به گزارش دَبی بلاگ، طبق اعلام سخنگوی گمرک ایران در دو روز گذشته 1800 مسافر ایرانی وارد مرز بین ایران و ارمنستان شدند.

تور ارمنستان: ورود 1800 مسافر ایرانی به مرز ارمنستان در 48 ساعت گذشته

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

اجرای طرح واکسیناسیون برای شهفرایندان خارجی در ارمنستان در روزهای اخیر موجب شده است تا خیل عظیمی از شهفرایندان ایرانی برای تزریق واکسن و البته سرگرمی با تور ارمنستان به صورت زمینی یا هوایی راهی این کشور شوند. در این راستا، طبق گفته روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران حدود 1800 نفر از شهفرایندان ایرانی در 48 ساعت اخیر با ورود به مرز نوردوز تقاضای سفر به ارمنستان را داشته اند.

وی در ادامه اضافه کرد:

از تمام مسافران در ورودی مرز ارمنستان تست پی سی ار (PCR) گرفته می گردد و با افزایش تقاضا و انجام تست پی سی آر فرایند پذیرش و ورود ایرانی ها به ارمنستان کند شده است.

لطیفی درباره وضعت پایانه مرزی چنین گفت:

پس از خروج از خاک ایران تا خاک ارمنستان پلی وجود دارد که گمرک ارمنستان اعلام نموده تا زمانی که ازدحام مسافر روی این پل کاهش نیافته، ایران مسافر نوی را از کشورش خارج نکند. با انجام این تهمیدات در حال حاضر شرایط در مرز بین ایران و ارمنستان عادی شده است. هر چند در ساعت هایی که مسافر نو نپذیرفتند، اما به صورت کامل پذیرش مسافر ایرانی متوقف نبود و در حال حاضر هم پذیرش فرایند عادی دارد.

از طرفی طبق گفته مسافران آن قدر صف افراد روی پل ورودی کشور ارمنستان طولانی و ازدحام زیاد است که چند مسافر به علت گرما و انتظار برای انجام تست پی سی آر بیهوش شدند و ازاین رو ارمنستان چند دستگاه آمبولانس در این نقطه مرزی مستقر نموده است.

همه اینها در حالی است که مقامات ارمنستانی اعلام نموده اند از پانزدهم ژوئیه (24 تیر) تزریق واکسن برای آن گروه از گردشگران انجام می گردد که بیش از 10 روز در ارمنستان اقامت داشته اند. با این وجود، از ابتدای تصویب و اجرای واکسیناسیون برای اتباع خارجی در ارمنستان حدود 4300 نفر وارد این کشور شده اند.

منبع: کجارو / عصر ایران
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 22890

به "تور ارمنستان: ورود 1800 مسافر ایرانی به مرز ارمنستان در 48 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان: ورود 1800 مسافر ایرانی به مرز ارمنستان در 48 ساعت گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید