وزیر علوم: کنکور قابل حذف شدن نیست

به گزارش دَبی بلاگ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به اینکه تقاضا برای رشته های خاص زیاد است، کنکور قابل حذف شدن نیست.

وزیر علوم: کنکور قابل حذف شدن نیست

وزیر علوم: کنکور قابل حذف شدن نیست

به گزارش فارس، علی محمد زلفی گل عصر امروز در حاشیه سفر به اراک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در برخی از رشته های خاص زیاد متقاضی نسبت به سایر رشته ها زیاد است، به همین دلیل کنکور قابل حذف شدن نیست.

وی شرح داد: در 85 درصد رشته های دانشگاهی امکان بهره گیری از سوابق تحصیلی یا حذف کنکور وجود دارد، اما برای رشته های پر طرفدار این شرایط امکان پذیر نیست و نمی توان کنکور را حذف کرد.

وزیر علوم تاکید کرد: در برخی از رشته های دانشگاهی پذیرش براساس سوابق تحصیلی انجام می گیرد، اما این امکان که برای همه رشته ها بتوان از سوابق تحصیلی برای دانشجویان استفاده کرد، وجود ندارد.

زلفی گل با اشاره به شعار سال و لزوم تلاش برای تحقق آن بیان نمود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وظیفه سیاست گذاری در علم و فناوری را بر عهده دارد و قادر است با استفاده از بسترهای سخت افزاری، نرم افزاری و مغزافزاری شعار سال محقق کند، که این مهم با بهره گیری از نخبگان دانشگاهی و استفاده از حضور افراد صاحب ایده امکان پذیر است.

وی از اجرای ارائه طرح تشویقی به اعضای هیات علمی و دانشجویان خبر داد و گفت: همکارانی که در تبدیل ایده به نوآوری، تولید و پدیده گام تلاش کنند می توانند از مزیت های سیستم ترغیبی و تشویقی استفاده کنند.

وزیر علوم با اشاره به اختصاص اعتبارات مناسب برای تبدیل ایده به محصول در سال جاری با تصویب مجلس شورای اسلامی خبر داد و بیان نمود: خوشبختانه سال جاری بودجه مناسبی برای وزارت علوم پیش بینی شده که جامعه علمی و دانشجویان می توانند از این فرصت استفاده کنند.

زلفی گل از فعالیت 6500 شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و اضافه کرد: حدود 1.5 برابر این شرکت ها، هسته های فناور در پارک علم و فناوری و مراکز رشد فعالیت دارند که باید بسترهای تبدیل این شرکت ها به دانش بنیان آماده سازی شود.

منبع: فرارو
انتشار: 22 خرداد 1401 بروزرسانی: 22 خرداد 1401 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 24915

به "وزیر علوم: کنکور قابل حذف شدن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم: کنکور قابل حذف شدن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید