خرازی: تحریم ظریف نشان داد مذاکره طلبی آمریکا فریبی بیش نیست

به گزارش دَبی بلاگ، وزیر پیشین امور خارجه کشورمان با اشاره به تحریم ظریف، گفت: این اقدام نشان داد مذاکره طلبی آمریکا فریبی بیش نیست و منظور آن ها از مذاکره، پذیرش بی چون و چرای نظرات غیرمنطقی و حق به جانب آمریکاست.

خرازی: تحریم ظریف نشان داد مذاکره طلبی آمریکا فریبی بیش نیست

به گزارش فارس، سید کمال خرازی وزیر پیشین امور خارجه و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در واکنش به تحریم محمدجواد ظریف از سوی آمریکا، بیان کرد: رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا دائماً تقاضای مذاکره با ایران را مطرح و در عین حال رئیس دیپلماسی کشور را تحریم می نمایند؛ این خود نشان می دهد که مذاکره طلبی آمریکا فریبی بیش نیست و منظور آن ها از مذاکره، پذیرش بی چون و چرای نظرات غیرمنطقی و حق به جانب آمریکا و تسلیم ایران در برابر مواضع زورگویانه آنهاست.

وی اضافه نمود: رئیس جمهور آمریکا حتی در برابر متحدان خود نیز یکجانبه عمل می نماید و آن ها هم در مذاکره با آمریکا بر سر مسائل اروپا و مسائل بین المللی کمترین توفیقی نداشته اند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید نمود: اقدام دولت آمریکا در تحریم دکتر ظریف به معنای استیصال کاخ سفید در برابر زبان گویای جمهوری اسلامی ایران است؛ لابد رسانه های آمریکایی هم از این به بعد به دلیل این تحریم برای مصاحبه با دکتر ظریف با مشکل روبرو خواهند بود؛ باید دید رسانه ها و شبکه های اجتماعی در برابر چنین اقدام مغایر با آزادی بیان چگونه برخورد خواهند کرد و آیا رسالت خود را دنبال خواهند کرد یا به سکوت خواهند گذراند.

خرازی گفت: سران دولت آمریکا باید بدانند که این اقدام آن ها نیز همانند سایر اقدامات قلدرمآبانه آن ها هیچ نتیجه ­ای در بر نخواهد داشت و بالعکس موجب آگاهی و اتحاد بیشتر ملت ایران و مقاومت و ایستادگی آن ها در برابر فشارهای آمریکا و مؤید مظلومیت ایران خواهد بود.

وزیر پیشین امور خارجه کشورمان توضیح داد: آن ها درک نمی نمایند که در برابر مردمی با هزاران سال تمدن درخشان و برخوردار از توان مقاومت، تدبیر و اقدام نباید این چنین عمل کرد. باشد که یک بار دیگر شکست دولت مردان آمریکا را جهانیان به مشاهده بنشینند.

دولت آمریکا بامداد پنجشنبه دهم مرداد ماه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم ها قرار داد. قرارگیری نام افراد در این فهرست، دارایی های احتاقتصادی آن ها در آمریکا را مسدود نموده و اتباع آمریکا را از داد و ستد اقتصادی با آن ها منع می نماید.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 1871

به "خرازی: تحریم ظریف نشان داد مذاکره طلبی آمریکا فریبی بیش نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرازی: تحریم ظریف نشان داد مذاکره طلبی آمریکا فریبی بیش نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید