نماینده سازمان جهانی بهداشت: واکسیناسیون از جهش ویروس جلوگیری می نماید

به گزارش دَبی بلاگ، نماینده سازمان جهانی بهداشت (WHO) در روسیه می گوید: نتایج آنالیز ها نشان می دهد، واکسیناسیون ضد کرونا از ظهور سویه های جدید جلوگیری می نماید.

نماینده سازمان جهانی بهداشت: واکسیناسیون از جهش ویروس جلوگیری می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از تاس، ملیتا ووینوویچ، نماینده سازمان دنیای بهداشت (WHO) در روسیه می گوید: نتایج آنالیز ها نشان می دهد، واکسیناسیون ضد کرونا از ظهور سویه های جدید جلوگیری می نماید.

این مقام مسئول شرح داد که هرچه عفونت های جدید کمتر باشد، احتمال جهش ویروس کمتر است.

نماینده سازمان دنیای بهداشت در روسیه گفت: کمپین واکسیناسیون علیه عفونت کرونا ویروس اثربخشی آن را نشان داده و از ظهور سویه های جدید COVID-19 جلوگیری می نماید.

وی اعلام کرد: ما در حال حاضر شواهد بیشتری کسب نموده ایم که نشان می دهد این واکسیناسیون برای افراد مفید است و به جلوگیری از شیوع عفونت یاری می نماید. انتقال انبوه ویروس، یعنی تعداد زیادی از افراد آلوده و این فرایند بیشترین خطر را برای جهش ویروس و فرار سویه های جدید از محافظت از واکسن ایجاد می نماید.

ملیتا ووینوویچ اضافه کرد: در حالی که دانشمندان در سراسر دنیا مشغول آنالیز ظهور انواع جدید ویروس و در حال آنالیز اثر واکسن های موجود هستند می توانند، واکسن ها را سویه های جدید سازگار نمایند.

ووینوویچ شرح داد که هرچه تعداد عفونت های جدید کمتر باشد، احتمال جهش ویروس کمتر است. وی اعلام کرد: وقتی عفونت های جدید کم باشد و یا وجود نداشته باشد، هیچ گونه ویروس جدیدی وجود ندارد.

نماینده سازمان دنیای بهداشت تأکید کرد که ترکیبی از برنامه های واکسیناسیون با اقدامات بهداشت عمومی مانند ماسک، شست و شوی دست ها و جلوگیری از ازدحام جمعیت در فضاهای بسته به شکست ویروس یاری می نماید.

وی در انتها گفت: ما باید با یاری ایمنی واکسیناسیون سدی در برابر گسترش ویروس ایجاد کنیم.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: dabiblog.ir شناسه مطلب: 18046

به "نماینده سازمان جهانی بهداشت: واکسیناسیون از جهش ویروس جلوگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده سازمان جهانی بهداشت: واکسیناسیون از جهش ویروس جلوگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید