بهداشت دهان و دندان

کلید اولیه آزمون های علوم پزشکی منتشر شد خبرنگاران

کلید اولیه و دفترچه سئوالات آزمون های پیش کارورزی پزشکی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی، جامع داروسازی منتشر شد.

18 فروردین 1400

نظافت ضروری 7 نقطه از بدن

بعضی از نقاط بدن به دلیل این که در معرض دید ما قرار ندارند معمولا برای نظافت به چشم نمی آیند. به همین دلیل در این مطلب نحوه نظافت و شست وشوی این قسمت ها از بدن را یادآوری می کنیم :

15 دی 1399

طرز تهیه آش دندونی به سبک تبریزی ها

خبرنگاران زندگی طرز پخت آش دندانی به سبک تبریز را برای تان آورده است، طعمی متفاوت و به یاد ماندنی که تا مدت ها زیر دندان همه فامیل می ماند.

13 دی 1399

22 کاربرد جوش شیرین که شما را شگفت زده خواهند کرد

برخی از ترکیبات، خواص و کاربردهای شگفت انگیزی دارند که اگر از آن ها آگاه باشیم می توانیم با صرف هزینه کمتر، بسیاری از مسائل کوچک را حل کنیم. جوش شیرین یکی از همین ترکیبات بسیار مفید و کاربردی است .

21 آذر 1399

بازار گرم مهاجرت تحصیلی در شرایط بحرانی کرونا

تهران (پانا) - مؤسسات اعزام دانشجو همچنان روزهای پر مشتری خود را سپری می نمایند. نه کرونا و نه قیمت دلار تغییری در کسب و کار این مؤسسات ایجاد نکرده و حتی کسب و کار خیلی از آنها سکه هم شده است.

15 آذر 1399

تمیز کردن صفحه نمایشگر تلویزیون (بایدها و نبایدهای خطرناک)

تمیز کردن صفحه نمایشگر تلویزیون آسان است نه؟ یک شیشه پاک کن برمی دارید و تمام؟ خیر، این کار اشتباه است. بسیاری از تلویزیون های صفحه تخت و جدید دارای پوشش خاصی روی سطح نمایشگر خود هستند که پاک کننده های معمول خانگی می توانند آن ها را از بین ببرند. پس چه...

29 مهر 1399

افزایش خطر ابتلا به سرطان دهان با استعمال دخانیات

به گزارش خبرنگاران، تنباکو از بسیاری جهات به دندان های شما آسیب می رساند. سیگار توانایی دهان را برای مقابله با عفونت محدود و شما را در مقابل باکتری هایی که به وسیله سیگار کشیدن تکثیر می شوند، بی دفاع می نماید. هنگامی که دهان شما قادر به مبارزه نیست، پلاک...

4 مرداد 1399

تشخیص سرطان سینه با لامپ اشعه ایکس

یک شرکت دانش بنیان پیروز به تولید لامپ اشعه ایکس برای تشخیص سرطان سینه شده است.

30 اردیبهشت 1399

برگزاری دوره های مشترک با دانشگاه های اروپایی از سال آینده

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از برنامه های آموزشی مشترک بین این دانشگاه و بعضی دانشگاه ها اروپایی اطلاع داد و گفت: مهر آینده حدود 20 دانشجوی رشته دندانپزشکی از کشور قبرس به دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهند آمد.

12 فروردین 1399

شرایط استقرار واحدهای صنعتی در تهران تغییر می نماید؟

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران می گوید که احتمال تغییر در سیاست های استقرار واحدهای صنعتی در پایتخت وجود دارد.

15 اسفند 1398

با زنبور گزیدگی در سفر چه کنیم؟

با اینکه سفر لذت زیادی را با خود به همراه دارد، نمی توان خطراتی که به طور ناگهانی ممکن است اتفاق بیفتد را نادیده گرفت.

18 بهمن 1398

7 دلیل خارش شدید پوست

روزنامه خراسان: خارش پوست شرایطی استرس زا و آزاردهنده برای فرد ایجاد می کند که می تواند نشانه ای از بروز مشکل در بدن باشد. شناسایی دلیل خارش پوست نخستین گام در جهت درمان مشکل محسوب می شود. در ادامه با هفت دلیل شایع خارش پوست بیشتر آشنا می شویم. با ذکر این...

6 بهمن 1398

توضیح رئیس دانشگاه آزاد درباره تغییر رشته فرزندان هیأت علمی از دامپزشکی به پزشکی

در پی مطرح شدن اخبار و اظهار نظرهایی در محافل مختلف مبنی بر تغییر رشته فرزندان هیأت علمی از دامپزشکی به پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس این دانشگاه توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.

28 آذر 1398